×
TUR ENG
KAYÜ Anasayfa
2023-2024 Güz Dönemi Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş (Ek Madde -1) Sonuçları


2023-2024 Güz Dönemi Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş (Ek Madde -1) Sonuçları

AÇIKLAMALAR

 1. Kesin Kayıt Hakkı Kazanmış Öğrenciler, halen öğrencisi oldukları üniversiteden “Yatay Geçişine Engel Bir Durum Olmadığına Dair Belge” alarak Üniversitemize ibraz etmek zorundadırlar.
 2. Kesin Kayıt Hakkı Kazanmış Öğrencilerin Kayıt Tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Kesin Kayıt hakkı kazanan aday kayıt tarihinde kaydını yaptırmadığı takdirde kayıt hakkını kaybedecek, hiçbir hak iddia edemeyecektir.
 3. Kesin Kayıt Hakkı kazanmış öğrencilerin, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na kayıt tarihleri içerisinde evraklarını şahsen teslim etmesi gerekmektedir.
 4. Bilgi ve belgeler tarafımızca kontrol edilecektir. Bilgi ve belgelerinde eksik olmayan adayların kesin kayıt onayları tarafımızca verilecektir. Eksik belgesi olan adayların kayıtları onaylanmayacak ve kayıt hakkını kaybedecek, hiçbir hak iddia edemeyecektir.

2023-2024 Güz yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş Ek Madde-1 ile kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenci listesi için tıklayınız.

 

Kayıt Tarihleri: 11 Eylül 2023- 13 Eylül 2023

Yedek Aday Kayıt Tarihi:15 Eylül 2023

 

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

(Belgeler Şahsen Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim edilecektir.)

 1. Bir adet vesikalık fotoğraf (Vesikalık fotoğrafınızı mektup zarfı içine koyunuz ve zarfın üzerine T.C Kimlik Numaranızı, Adınızı ve Soyadınızı yazınız.)
 2. Halen öğrencisi oldukları üniversiteden “Yatay Geçişine Engel Bir Durum Olmadığına Dair Belge”. (Daha önce Ek Madde-1 ile geçiş yapmadığını gösterir belge)
 3. Onaylı Not Çizelgesi-Transkript (Elektronik İmzalı ve/veya Islak İmzalı) / (İntibak İşlemlerinde kullanılacak kayıtta teslim edilmeyecek.)
 4. Öğrencisi olduğunuz kurumdan aldığınız derslerin onaylı içerikleri (Halen kayıtlı olduğunuz Üniversitenin Web sitesinden alınan çıktı) / (İntibak İşlemlerinde kullanılacak kayıtta teslim edilmeyecek.)
 5. LYS sonuç belgesi (Bu belge sadece LYS puanı ile başvuran adaylardan istenmektedir.)
 6. LYS yerleştirme belgesi (Bu belge sadece LYS puanı ile başvuran adaylardan istenmektedir.)
 7.  DGS sonuç belgesi (Bu belge sadece DGS puanı ile başvuran adaylardın istenmektedir.)
 8.  DGS yerleştirme belgesi (Bu belge sadece DGS puanı ile başvuran adaylardın istenmektedir.)

22 Ağustos 2023 Salı