×
TUR ENG
KAYÜ Anasayfa
2022 YKS ile Üniversitemize Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri

2022 - YKS ile Üniversitemize Yerleşen Adaylarının Kayıt İşlemleri

Kayıt Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

* e-devlet üzerinden 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında internet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek “e-hizmetler” bölümünden kayıt yaptıracaklardır.

* Online kayıt sistemi (OBS üzerinden) http://obs.kayseri.edu.tr/ilkkayit adresine girerek 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında kayıt yaptıracaklardır.

Online Kayıt Sistemi Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

 Kayıtlarla İlgili Önemli Not: 

** Üniversitemize yeni kayıt olan öğrenciler öncelikle e–devlet üzerinde kayıt yaptıracaklardır. e-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan öğrenciler Üniversitemizin Öğrenci Bilgi Sisteminden (OBS) kayıt yaptırabileceklerdir.   e-devlet veya  Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin herhangi bir kayıt evrakını Üniversitemize teslim etmelerine gerek yoktur.

** 2022-YKS sonucunda Üniversitemiz Yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan ancak liseden mezun olamayan veya Lise mezuniyet bilgilerinin sistemde olmaması nedeniyle e-devlet sisteminden kayıt yaptıramayan adaylar online kayıt sistemi üzerinden https://obs.kayseri.edu.tr/ilkkayit adresine girerek kayıt yaptıracaklardır. (UYARI… Bu öğrencilerin 31 Aralık 2022 tarihine kadar Lise Diplomalarını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına getirmemeleri durumunda Kayıtları silinecektir.)

2022 YKS ile SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ Programına Yerleşen Öğrencilerimizin Dikkatine!

2022 YKS ile yerleşen adaylarımızın kayıtları Üniversitemizin Online kayıt sistemi (OBS) üzerinden https://obs.kayseri.edu.tr/ilkkayit adresine girerek kayıt yaptıracaklardır.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı için İstenenler Belgeler:

  • Adli Sicil Kaydı veya Adli sicil arşiv kaydı bulunmamak.
  • Mesleğini icra etmesine engel oluşturacak bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/eksikliği, psikiyatri vb.)
  •  Raporlarını ve adli sicil kaydını e-devletten alan öğrencilerimizin evraklarının asıllarını göndermelerine gerek yoktur.
  • Kayıt yapacak öğrencilerin yukarıda belirtilen iki belgenin taranmış halini sbmyo@kayseri.edu.tr adresine mail olarak iletmeleri ve belge asıllarını da Kargo ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Mevlâna Mah. 15 Temmuz Yerleşkesi Kümeevler No: 11 PK 38280 Talas/KAYSERİ adresine iletmeleri gerekmektedir. 

 Kayseri Üniversitesi

Adres : Mevlana Mahallesi 15 Temmuz Yerleşkesi Kümeevler No:5 38280 Talas / KAYSERİ

Telefon : +90 352 432 32 50/+90 352 432 33 50

Fax : +90 352 504 38 37

Web: https://www.kayseri.edu.tr/

https://ogrenci.kayseri.edu.tr/

E-Posta : ogrenci@kayseri.edu.tr

basinyayin@kayseri.edu.tr


15 Ağustos 2022 Pazartesi